BİYOSENSÖRLER LİSANSÜSTÜ YAZ OKULU HAKKINDA DUYURU

Ege Üniversitesinden gelen Biyosensörler Lisansüstü Yaz Okulu konulu duyuru ;

 Biyosensörler Lisansüstü Yaz Okulu

 Değerli Meslektaşlarım,

01-08 Eylül 2013 tarihleri arasında Bodrum Crystal Hotel’de Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyokimya Bölümü, Erzincan Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalı ve Namık Kemal Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü ile ortaklaşa düzenleyeceğimiz Türk ve yabancı öğretim üyelerinin ders vereceğiBİYOSENSÖR TASARIMI VE UYGULAMALARINDA SON GELİŞMELER konulu Lisansüstü Yaz Okulu düzenlemiş bulunuyoruz.

Biyosensörleri hazırlama ve üretim teknik ve teknolojileri ve biyosensörlerin uygulama alanları gündelik hayatın her alanında, özellikle medikal diyagnostik, gıda, çevre analizleri, tarımsal ve spor aktivitelerinin spontan kontrolü amacı ile yoğun kullanımı günden güne artmaktadır. Bu yaz okulunda katılımcılara ve ders veren öğretim üyelerine biyosensör teknolojisi ve uygulama alanlarındaki son gelişmeler aktarılacak ve araştırmalarını yönlendirmeleri için bilimsel altyapı desteği sağlanacaktır. Lisansüstü Yaz Okulu kapsamında katılımcılara enzim bazlı biyosensörler, immünosensörler, organizma ve hücre bazlı biyosensörler, DNA cipleri ve nükleik asit sensörleri ve biyoelektronik alanındaki son gelişmeler anlatılacak, biyosensör uygulamalarının kapsam alanı ve ekonomik boyutu hakkında bilgi verilecektir. Ayrıca katılımcılar gerek ders veren öğretim üyeleri, gerekse kendi aralarında planladıkları araştırma projeleri hakkında tartışma olanağı bulacaklardır.

Yoğun geçen bir eğitim-öğretim yılının sonunda hem biyosensörler ile ilgili güncel gelişmeleri öğrenme ve tartışma fırsatı hem de Bodrum Crystal Hotel’de her şey dahil konseptinde tatil olanağı sunuyoruz. Sizleri Yaz Okulu ve tatil için Bodrum’a davet etmekten büyük bir memnuniyet duyuyoruz.

 

NOT :  Yaz okuluna otele ait detaylı bilgiye http://www.biosensors.eqe.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.


Yaz Okulunda buluşmak dileğiyle.


Prof. Dr. Azmi TELEFONCU 
Düzenleme Kurulu Başkanı

Bu içerik 20.02.2013 tarihinde yayınlandı ve toplam 1497 kez okundu.