HASTANEMİZ SERVİS PERSONELİ İLETİŞİM EĞİTİMİ

Hastanemiz, sağlık hizmetlerinde kaliteyi ve memnuniyeti artırma çalışmalarına devam ediyor. Hasta, hasta yakınları ve personelin memnuniyetini artırma çalışmaları doğrultusunda Hastanemiz Beslenme Hizmetlerinde görevli servis personeline 28 Aralık 2017 tarihinde Hastanemiz Akademik Personel Yemek Salonu’nda Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Emel Gönenç Güler tarafından bir eğitim gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen eğitime Hastanemiz Başhekimi Prof. Dr. Abdullah Taş, Hastane Müdürü Nevzat Üstün, Gıda Yüksek Mühendisi Tuğba Şayin Sert ve eğitim alan 30 servis personeli katıldı.

Eğitim kapsamında Hastanemiz beslenme hizmetlerinde görevli 30 personele Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Emel Gönenç Güler tarafından sağlık hizmetlerinde kalite ve memnuniyeti artırma çalışmaları kapsamında “Hasta-Personel İletişim Stratejileri” başlıklı bir sunum gerçekleştirildi. Sunumunda servis personelinin hasta ve yakınları tarafından veya hasta/hasta yakının hizmet personeli tarafından doğru anlaşılmasını sağlayacak bilgi, deneyim, duygu ve düşünce ile etkili iletişim becerileri hakkında bilgiler veren Doç. Dr. Emel Gönenç Güler, “İletişim dokunmak demektir. Hastalara yalnızca yemek değil, beraberinde şifa verdiğinizi de unutmayın.” dedi.

Başhekim Prof. Dr. Abdullah Taş, “Hastanemizde hasta, hasta yakınları ve personele yönelik hizmetlerde kalitenin artırılması çalışmalarının bir devamı olarak Hastanemizde görevli servis personeline yönelik bir eğitim gerçekleştirmeyi planladık. Bu konudaki misyon ve vizyonlarımız doğrultusunda daha önce aşçılık ile ilgili bir sertifasyon programımız olmuştu. Hastanemizde kaliteyi artırmak adına bu yönde çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Düzenlenen eğitim programı kapsamında katkılarından dolayı Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Emel Gönenç Güler’e teşekkür ederim.” dedi.

Eğitimin ardından servis personeline katılım sertifikaları takdim edildi.

Ek Resimler
Bu içerik 29.12.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1433 kez okundu.