HEMŞİRELİK, EBELİK VE ACİL TIP TEKNİSYENLİĞİ HAFTASI KUTLANDI

Hastanemiz Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen Hemşirelik, Ebelik ve Acil Tıp Teknisyenliği haftası etkinliği 13 Mayıs 2016 tarihinde Devlet Konservatuvarı Sanat ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe Rektör Vekili Prof. Dr. Süleyman Pişkin, Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Yağız, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nezih Dağdeviren, Hastanemiz Başhekimi Prof. Dr. Ümit Nusret Başaran, Edirne İl Sağlık Müdürlüğü temsilcileri, Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Öğretim Görevlisi Saadet Elmas, hemşireler ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlikte konuşan Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Öğretim Görevlisi Saadet Elmas, hemşirelerin günümüzdeki sorunları hakkında değerlendirmelerde bulunarak tüm sağlık personelinin "Hemşireler Haftası"nı kutladı.

Etkinlikte konuşan Hastanemiz Başhekimi Prof. Dr. Ümit Nusret Başaran yoğun çalışma temposunda hemşirelerimizin gayretle ve fedakarca çalıştıklarını vurgulayarak tüm hemşirelerimize teşekkür etti.

Rektör Vekili Prof. Dr. Süleyman Pişkin yaptığı konuşmasında “Hemşirelik, Ebelik ve Acil Tıp Teknisyenliği güç çalışma şartlarında özveriyle, hoş görüyle ve sabırla çalışma gerektiren mesleklerdir. Bu meslek temelinde insan sevgisi, insan saygısı yatıyor. Bu meslek grubundaki arkadaşlarımız din, dil, ırk, zengin, fakir ayrımı gözetmeksizin kişileri ailesine ve topluma kazandırmak için çalışıyor.  Hemşire, Ebe ve Acil Tıp Teknisyenleri sağlık alanında yardımcı personel değil aksine bizzat aşamaların hepsinde var olan sağlık personelleridir.” dedi. Rektör Vekili Prof. Dr. Süleyman Pişkin konuşmasının sonunda tüm sağlık çalışanlarının hak etti değeri bulmaları dileğinde bulunarak Hemşire, Ebe ve Acil Tıp Teknisyenlerinin haftasını kutladı.

Açılış konuşmalarının ardından Hastanemiz Hemşireleri tarafından hazırlanan “Biri Bize Kulak Versin” adlı tiyatro oyunu sergilendi.
Ek Resimler
Bu içerik 13.05.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 565 kez okundu.